Ozon tedavileri nasıl yapılır

Ozon tedavileri nasıl yapılır

 

MAJOR OTOHEMOTERAPİ:

aurabio22

En çok uygulanan ve yukarıda belirtilen etkilerin oluşmasını sağlayan uygulama yöntemi majör otohemoterapidir. . Bu yöntemle hastadan 50-100 ml kan damar yoluyla alınır, dışarıda belirlenmiş miktarda ozonla zenginleştirilir. Reaksiyon sonrası kan daha açık bir renk alır. Aktive olmuş ve oksijene doymuş bu kan yavaşça kişiye geri verilir Çoğu hastalıklarda temel uygulama yöntemidir. Çoğunlukla planlanan ozon tedavisi kürlerinde yer alır.

MİNÖR OTOHEMOTERAPİ;

aurabio23

Hastadan 2-4 ml kan alınır, belirlenmiş miktarda ozonla zenginleştirildikten sonra kalçadan adale içine enjekte edilir. Burada amaç spesifik olarak vücudun bağışıklık sistemini uyarmak ve hastalıklara karşı genel direncini artırmaktır. Non-spesifik immunomodülasyon için önerilen temel uygulama şeklidir.

REKTAL UYGULAMA:

Kalın ve ince bağırsağın iltihabi ve mikrobik hastalıklarında lokal olarak makat yoluyla ozon gazı verilmesi işlemidir. Kolit, proktit bunlara örnektir.

LOKAL UYGULAMALAR:

aurabio24

Uygun ozon/oksijen karışımı ile üretilmiş gazın kas, eklem, disk, tetik noktalar, , cilt içine veya vücut boşluklarına uygulanması esasına dayanır. Ağrılarda, eklem rahatsızlıklarında, selülüt tedavilerinde uygulanan yöntemdir.

TOPİKAL UYGULAMALAR:

aurabio25

Uygun ozon/oksijen karışımı ile üretilmiş gazın veya ozonlu sıvıların (su, yağ) cilt üzerine doğrudan uygulanması esasına dayanır. Ozonlu saf zeytinyağı güçlü ve etkin bir antiseptiktir.

TORBALAMA:

aurabio26

Özellikle uzuvlardaki enfeksiyon, yara ve lokal deri lezyonlarında uygulanan etkin bir yöntemdir. Şeker hastalarında görülen diyabetik ayak ülserleri buna örnektir. Cilt ıslatıldıktan sonra özel olarak üretilmiş bir torba ile lezyonun olduğu bölge çevrelenir. Torba ağzında gaz karışımını torba içine veren ve gazı emen giriş ve çıkışları bulunur.